Arctic Monkeys potvrzují výjimečnost

7. května 2007 v 22:10 | ReBeLkA |  Arctic Monkeys
Kapela, označovaná za novou britskou senzaci a přirovnávaná k legendám typu Beatles a Oasis, vydává druhou desku.
Fandové teď netrpělivě čekají, jestli mladíčci z Arctic Monkeys potvrdí rekordní úspěch debutu Whatever People Say I Am, That's What I'm Not, nebo zůstanou stát v početném poli kapel jednoho alba a jednoleté kariéry.
Zatím to rozhodně vypadá na úspěšné pokračování vítězného tažení, které začalo před třemi lety poněkud nezvykle na internetu - podobně jako se to loni povedlo jejich krajance Lilly Allen. "Polární opice" se díky portálu MySpace.com stali slavnými ještě dřív, než stihli vydat jedinou desku.
Svým mladým posluchačům nabídli přesně to, po čem toužili - hlasitou, rychlou, ale zároveň profesionálně udělanou inteligentní muziku se skvělými texty.
Čtyřčlenná partička z předměstí Sheffieldu se řadí k indies kapelám a snaží se prezentovat neobvyklým způsobem - když letos v zimě získali na vyhlašování cen Brit Awards titul Objev roku, na ceremoniálu se vůbec neukázali.
Poslali pouze předtočené poděkování, v němž navíc vystupovali v převlecích. Pěstují si image sebevědomých nevycválaných hejsků, které popularita tak moc nezajímá - a ono to zabírá...
Módní vlna britských kytarovek vyplavila do hudebního světa spousty kapel. Ale Arctic Monkeys jsou mezi nimi přece jen jistou výjimkou. Jsou nejmladší, nikomu z nich nebylo ještě ani dvacet, a přitom už dokázali získat několik rekordů.
Do historie cen NME Awards se zapsali jako první skupina, která dostala v jednom roce ocenění pro nejlepší začínající kapelu a zároveň za celkově nejlepší britskou kapelu.
Jejich debutové desky se prodalo za první týden na 370 tisíc nosičů, což se dosud žádným nováčkům nepodařilo. Album Whatever People Say I Am, That's What I'm Not se tak stalo nejrychleji prodávaným debutem v historii britské pop-music.
Arctic Monkeys vznikli teprve před třemi lety. Tehdy šestnáctiletý zpěvák a kytarista Alex Turner potkal při studiu na Stocksbridge High School Jamieho Cooka, Andyho Nicholsona (toho později vystřídal Nick O'Malley) a Matthewa Helderse. Svou první kytaru Alex dostal údajně o Vánocích roku 2001. Před založením kapely pracoval jako číšník v koncertní čtvrti, kde nasával muzikantskou atmosféru.
Trojice mladíků pak začala zkoušet a koncertovat na severu Anglie a pomalu získávala posluchače, jimž volně rozdávala svoje demonahrávky. Jednoho dne jejich věrní fanoušci "pověsili" několik písní na web a před Arctic Monkeys se začala rýsovat cesta do celého světa.
Nadšení, které se kolem jejich jména strhlo na webu, pak způsobilo, že jejich první oficiálně vydaná nahrávka I Bet You Look Good On The Dancefloor loni v říjnu bez jakékoliv reklamy mohla porazit i singl Robbieho Williamse.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kdo je tvůj nejoblíbenější člen My Chemical Romance?

Gerard
Mikey
Frankie
BoB
Ray
Všichni

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama